Malevlased raamatukogus. II nädal

ESMASPÄEV (17. august)

Kui soovid, et sul tuleks külalisi, tuleb ka endal külas käia. Sestap said malevlased raamatukogus oleva näituse reklaamid kätte ning ülla ülesande käia läbi 4 Keila lasteaeda. Mitte niisama, vaid ikka tutvustada näitust ning kutsuda lasteaiarühmad raamatukogusse.

Tööpäeva teine pool möödus malevlastel kogu korrastustöid tehes. Mirelli abiga said raamatukogu rännakuid sisaldavad fotod ka parajaks sätitatud ning virtuaalnäituse lehele paika pandud.

Kohe hommikul, kui olime lõpetanud riiulite korrastamise ja postkastist ajalehtede ning tagastatud raamatute võtmise, käisime läbi kõik Keila lasteaiad ja reklaamisime Linda Bondestami näitust. Enamik lasteaedadest lubas lähipäevil vaatama tulla. Pärast seda kohendasime veel riiuleid.
Mirell 

 

TEISIPÄEV (18.august)

Näituse reklaamimiseretk oli tõhus – Vikerkaare lasteaiast käisid kaks rühma näitust vaatamas ning lapsed said ka ise näitust täiendada oma vahvate joonistustega. Kuna vahepeal saabus töötuppa taas hulganisti uusi raamatuid ehk siis taas – triipkoodid, templid, numbrid ja kiled. Ja seda tööd jätkub mitmeks päevaks.

Päeva alustasime raamaturiiulite korrastamisega ja postkastide kontrollimisega. Kui olime raamatud oma kohtadele pannud, tuli esimene lasteaiarühm Sipsiku lasteaiast. Tutvustasime lastele näitust ja lugesime luuletusi. Pärast seda joonistasime koos lastega toredad pildid oma fantaasialoomadest. Kohe kui esimene rühm oli lahkunud, saabus ka teine rühm. Tööpäeva lõpus tembeldasime raamatuid ja kirjutasime koode.
Jaana

KOLMAPÄEV (19.august)

Kolmapäeva hommikul sai esmakordselt kasutatud raamatukogu saali paigaldatud projektorit – toimus virtuaalnäituse “Raamatukogu rännakud Keilas” esitlus raamatukogu töötajatele.  Ka malevlastel oli ju selle näituse valmimisel oma tähtis osa – piltide skännimine ja esitlusele lisamine.

Pärast seda läks lahti jälle tavapärane töö – võõrustasime lasteaialapsi ning panime nad jälle fantaasialoomi joonistama. Kuna töötoas ootasid kiletamist veel hunnik raamatuid, siis said ka need malevlaste osavate näppude all kilekuue selga. 
Mida edasi, seda kiiremini näib aeg raamatukogus tormavat. 😉

Hommikul tehti raamatukogutöötajatele ja meile virtuaalnäitus, näidati kuhu oli raamatukogu kolinud. Pärast näitust me mängisime natuke kuldvillakut raamatukogu ja kirjanike kohta. Peale näitust hakkasime raamatuid kiletama, mõne aja võtsime vastu lasteaia Sipsiku. Me lugesime nendele luuletusi, näitasime Linda Boldestani näitust ja joonistasime loomi keda mitte keegi pole kunagi näinud. Kui lasteaed oli ära läinud kiletasime veel raamatuid.
Tõnis

 

REEDE (21. august)

Hommik sai alguse laste joonistuste näitusele pealkirja meisterdades. Raamatukogu avanedes tulid ka kokkulepitud külalised lasteaiast. Sedapuhku oli pühadejärgne päev teinud oma töö – oodatud 14 lapse asemel tulid raamatukogusse 3 last. Aga oligi vahva ka sellise väikse  seltskonnaga näitust läbi viia.  Viimane tööpäev andis ka viimase võimaluse uurida malevlaste arvamust raamatukogu ja selle teenuste kohta. Malevlased täitsid noortele raamatukogukülastajatele mõeldud küsitluse ning arutesime , mida veel võiks küsimustik sisaldada, et küsitluse tulemused ikka tulemust ka annaks.

Tundub, et raamatute kiletamine on äge töö – vabatahtlikult (mitte sunniviisiliselt) suundusid Malevlaste lühike enesetutvustus ning muljed raamatukogutööst üldse said seekord kirja SIIN.