“Onu Mati, loomaarst” Priit Põhjala

Naljakuu viimasel laupäeval tuleb kohe kindlasti lugeda raamatut, mis naerma ajab. Ja mitte vähe.Saage tuttavaks – Onu Mati, loomaarst.
Onu Mati ei ole päris tavaline onu. Ta on maailma parim loomaarst ja tunneb ennast kõige mõnusamalt just nimelt loomade seltsis. Näiteks äratuskella asemel on tal kukk. Ja kui teised inimesed lähevad vanni kummist pardiga, siis onu Mati võtab vanni kaasa päris ehtsa hane. Jalutamas käib ta elevanti ja parkimiskohal hoiab ehtsat jaaguari. Rotte ei ole onu Mati jaoks kunagi liiga palju ning kirpe ja täisid kannab ta lausa taskus kaasas.

Sõbrad ja tuttavad on onu Matil ka isemoodi: mustkunstnik, kellel on jäneste kübarast väljatõmbamise sõltuvus, president, kes teeb ootamatult hästi prääksuga kükke, maailma rikkaim koer, kellel on koguni isiklik saba tagaajaja, ja onu Girik, kes aretab esmaklassilisi inimsööjatiigreid – süleloomadeks. Rääkimata naabritädist, kes kasvatab oma korteris kasside asemel kaameleid.

Sel laupäeval loeb teile kaks lõbusat lugu raamatust “Onu Mati, loomaarst”, Valdur Vahct – Keila Linnavalitsuse pressiesindaja.

Raamatu “Onu Mati, loomaarst” autoriks on Priit Põhjala. Raamatu on välja antud kirjastuses Tänapäev,

Ettelugemishommik 25.aprill 2020