“Emal on vaba päev” Kairi Look

Ettelugemishommik 09.05.2020

Selle kevade viimasel ettelugemishommikul loeb Keila Kooli direktor Mait Tõitoja meile loo “Emal on vaba päev”. Lugu on raamatust “Piia Präänik kolib sisse” , mille on kirjutanud Kairi Look ja vahvad pildid joonistanud Ulla Saar.

Ettelugemishommikul kuulete lugu sellest, kuidas Piia ja isa otsustavad emale vaba päeva anda.
Milliseks päev kujuneb, saategi kuulda, kui laupäeval meid kuulama-vaatama tulete.  

Kirjanik Kairi Looki sulest on tänaseks ilmunud kirjastuse “Tänapäev” kaasabil kaks vahvat raamatut Piia Präänikust.  Ettelugemisele tulebki lugu Piia lugude esimesest raamatust. Muideks – Piia Prääniku teist raamatut “Piia Präänik ja bandiidid” tutvustas kirjanik ise Eesti Lastekirjanduse Keskuse ettelugemishommikul. Kel huvi, siis seda lugemist on samuti võimalik ELK FB lehel järelvaadata. 

Kes veel Piiast midagi ei tea, siis teile teadmiseks:
Piia Präänik kolib isa, ema ja kass Nuustikuga hubasesse puumajja Papli puiesteel. Tema uusaastasoov on lihtne: leida uues kodus palju sõpru. Ja Piia ei pea pettuma! Maja number 5 on lahedatest tegelastest pungil – alates ülakorruse pontsakast bernhardiinist ja riidekapis redutavast koist ning lõpetades Kanadast pärit Jackiga, kes armastab kohutavalt karusid. Ja siis on Piial ju veel maailma parim onu Rasmus, kes armastab punki ja pungi.