Reserveerimine ja/või järjekorda lisamine

(uuendatud 30.08.20)
Toiminuid saab näha ja teostada lugeja.ee programmis  vaid sisse loginud kasutajad  (vt. vajadusel  juhendit )

Kasutajal on võimalik kõigist raamatukogudest, kus ta on lugeja, teavikuid reserveerida ning järjekorda panna. Kui olete leidnud teaviku, mida soovite laenutada, siis klõpsake  järgnevalt “Reserveeri” lehekel.

Selleks, et näha, millised eksemplarid on raamatukogus järjekorras ja millised hetkel laenutatavad, klõpsake raamatukogu nimel või nime ees oleval + märgil.

Avaneb nimekiri, kus on näha raamatu asukoht kogus (osakonna nimetus) ja staatus.

Ja nüüd TÄHELEPANU!
Klõpsates raamatukogu nime järel oleval valikul “Reserveeri esimene vaba” , reserveerib programm esimese vaba teaviku. Pildil oleva näite korral reserveeriks programm hoidlas oleva teaviku.  Kuna reeglina on avariiulitel (osakonnas) olevad teavikud paremas seisundis, siis soovitame enam kui +1 Kohal staatusega eksemplaride puhul vaadata, kas vaba teavik on hoidlas või avariiulil -osakonnas.
Näitena toodud teaviku laenutamiseks soovitamegi hoopiski  vajutada “Reserveeri” nuppu osakonnas oleval teavikul (järjekorras 3-s vaba teavik). Pärast reserveeri ( või “Lisa ennast järjekorda” , kui kõik eksemplarid on välja laenutatud) nupul klõpsamist kuvatakse Teile  kirjake reserveeringu või järjekorda panemise õnnestumisest.

Reserveering kajastub koheselt ka teie “Minu konto”  Reserveeringud lehel:

Reserveeringu aeg : Hiljemalt märgitud kuupäeval, tuleb raamatukogusse teavikule järele minna. Järgmisel päeval (näite puhul 03.09.20 kell 00.01) reserveering tühistub automaatselt ning järjekorra olemasolul reserveerib lugejaprogramm raamatu juba järgmisele lugejale, kes saab ka vastavasisulise teate enda meiliaadressile. Meiliaadressi puudumisel, teeb raamatukoguhoidja talle tööpäeval kõne.

Reserveeringut/Järjekorda on võimalik ka ise tühistada, klõpsates tegevusel “Tühista“.

Kui raamat, mida soovite laenutada, on väljalaenutatud, siis tasub end  JÄRJEKORDA LISADA
.  Kui ühtegi vaba eksemplari ei ole, siis on raamatu leidumuse lehel kirje ” Lisa ennast järjekorda”.

Ekraanil on ka näha, mitu lugejat on raamatu(te) järjekorras.
Taaskord teavitab programm teid toimingu õnnestumises/ebaõnnestumisest…

…ning samuti kajastub raamat teie “Minu konto” järjekorras lehel. Programm kuvab järjekorda lisamise päeva ning järjekorra.

Juhendi koostas Varje Mägi