Kasutajaprgogramm lugejale(www.lugeja.ee)

Urram on veebipõhine süsteem, mille kaudu saate kasutada Harju Maakonnaraamatukogu ( lisaks paljudele teistele) teenuseid interneti vahendusel. 

Osad toimingud, nagu näiteks teavikuotsing ja selle raamatukogus olemasolu kontrollimist,  saab lugejaprogrammis teha ilma programmi sisse logimata. Otsinguid saate teostada näiteks nii autori, pealkirja, kui ka märksõna järgi. Põhjalikuma otsingu korral pakub programm mitmeid erinevaid võimalusi.  NB. Lisaks teavikutele, saate päringuid teha ka  artiklite ja väljaannete kohta.

Teavikuid  reserveerida (ning laenutatud teavikute tähtaega pikendada) saavad ainult raamatukogu lugejateks registreerunud lugejad.  Reserveeringute/järjekorda lisamiseks/ tähtaja pikendamiseks  tuleb kindlasti kasutajaprogrammi  sisse logida. 

SISSELOGIMIST…
…saab teha 4-l erineval moel:

  • kasutajanime/parooli abil
  • ID-kaardi
  • Mobiil-ID
  • Smart-ID UUS!

NB. Kasutajanime ja parooli kasutamiseks tuleb see eelnevalt oma raamatukogus registreerida. Selleks tuleb pöörduda raamatukogu töötaja poole, kes vormistab vastava tellimuse (kehtib tavaolukorras).

NB! Lugejaprogrammis on kasutamise hõlbustamiseks Juhend.
Siin lastelehel on mõned enamkasutatavate võimaluste juhised koos illustreerivate piltidega.

Sisselogimiseks tuleb teil lehe üleval VASAKUL nurgas täita vastavalt sisselogimise viisile  nõutavad väljad ning klõpsata nupul Sisene

TARA nupul klõpsates avaneb võimalus sisselogimist teha ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.

Õnnestunud sisselogimise puhul avaneb ekraanipilt  lugejakontona. ( Sama ekraanipilt tuleb ka siis, kui üleval vasakul teie nime juures oleval rippmenüül klõpsata valikul ” Minu konto!)

Teavikute, artiklite või raamatukogude otsingute teostamiseks tuleb klõpsata vastavate Urrami lehepildi all olevale värvilisele nupukesele. 
Vt ka 

Juhendi koostas Varje Mägi