Ettelugemise võistluse “Ega mets tühi ole” Harjumaa eelvoor

Oktoobris tähistatakse Eestis juba 28. korda ettelugemise päeva ja traditsiooniliselt korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus selle tähistamiseks vabariikliku ettelugemise võistluse, millest võtavad osa 4. klasside õpilased.

Sel korral on ettelugemise võistlus pühendatud juttudele metsast ja pealkirjaks sobib võistlusele hästi vanasõna „Ega mets tühi ole“.
Oleme harjunud nimetama end metsarahvaks – mets on meile antud eelnevatelt põlvkondadelt, meie peame hoidma metsa väärikust ja andma selle rikkuse edasi.


Metsa teemat leiab nii lastekirjandusest kui ka folkloorist hulgaliselt. Metsas tegutsevad loomad, linnud, üleloomulikud ja loomulikud tegelased. Metsas matkatakse, seigeldakse, hoolitsetakse kõhutäie eest, elatakse…

Soovitusnimekirja ELK poolt ette antud ei ole, soovi korral võib inspiratsiooni leida näiteks Tartu Linnaraamatukogu andmebaasist ARKAADIA.

Teksti ettelugemiseks on aega maksimaalselt 3 minutit. Raamatute väärtustamiseks palume teksti ette lugeda raamatust.

Harjumaa eelvoorus, mis toimub neljapäeval 14.oktoobril algusega kell 10.00 saab osaleda nii Harju Maakonnaraamatukogus kohapeal esinedes (Ehitajate tee 1, Keila) või veebi vahendusel (Microsoft Teams). 

Maakondlikust eelvoorust osavõtuks palume registreeruda hiljemalt 11. oktoobril SIIN

Vabariiklik finaalvõistlus toimub 23. oktoobril 2021 Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Info Varje Mägi
tel 6755 737
varje.magi@hcl.ee

PS. Kui võistluse toimumise päevaks on seoses viiruste levikuga jms eelvooru korralduses muudatusi, anname sellest teada nii osalejate kontaktisikutele, kui ka teavitame sellest sotsiaalmeedia ning kodulehe (www.keilalapsed.ee) kaudu.