Ilon Wiklandi elust ja loomingust rääkiv tegelusnäitus “Pikk-pikk teekond”

Tänasest alustasime taas sealt, kus talvel pooleli jäi – Ilon Wiklandi elust ja loomingust pajatav kohvernäitus on taas meie raamatukogus.

Näitus käsitleb illustraatori lapsepõlve ja loomingut, toetudes suures osas tema elukäigust inspireeritud Haapsalu ainelistele lasteraamatutele. Eksponaatide pakkimine kohvrites ei ole pelgalt kunstiline taotlus, vaid sel on märgiline seos Iloni elulooga. Raamatu „Pikk-pikk teekond“ esikaanel kujutab illustraator end väikese tüdrukuna rongijaama tühjal perroonil koos oma truu kaaslase koer Sammeli ja kollase vineerist kohvriga. Nii jõudis Ilon Haapsallu, kus elasid tema vanavanemad. Nende juures koges ta nii muretut ja rõõmsat koolilapse igapäeva kui ka süngemaid sõja-aastate hirmuhetki. Sama kohvriga saatsid vanavanemad Iloni sõjakoleduste eest Rootsi. 70 aastat pärast äraminekut Rootsi andis Ilon selle sama kollase kohvri eksponaadiks Iloni Imedemaale Haapsalus. ( Loe näitusest ja selle saamisloost SIIT )

Teematundidesse ootame koolilapsi. Tundidesse saavad õpetajad oma klassi registreerida siin:https://keilaraamatukogu.ee/kohvernaitus/

Kohvernäitus on Harju Maakonnaraamatukogus kuni 01.oktoobrini.