Meil on täna sünnipäev!

Täna, 70 aastat tagasi loodi Keilas raamatukogu lastele. Nimeks sai toona raamatukogu Keila Rajooni Lasteraamatukogu. Raamatukogu asus koos täiskasvanud lugejate raamatukoguga ühes majas Haapsalu mnt.25 asunud endises vallamajas. Täna küll eraldi lasteraamatukogu pole, aga head asja võib ju alati meelde tuletada ja meeles pidada.

 

Seda tähtsat päeva tähistasime mitmeti.

Väikese tänukingi lasteteeninduse kalendri ja magusa meelehea näol tänasime oma endisi pikaealisi kolleege lasteraamatukogust – Helga Rahu, Maie Käbal, Mall Aunver ja Reet Vahersalu.

Tänasest saab ka raamatukogu lastetoas vaadata väikest näitust lasteraamatukogu ajaloost. Lisaks rõõmustavad meid ja meie külalisi vahvad pildid lastetoa akendel ja seintel. Meie linna lasteaedade rühmade ühistööd oma rühma nimeliste tegelastega on toredaks sünnipäevakingiks meie raamatukogule! 

 

Lastealal on aga huvilistel võimalik tutvuda vanade raamatutega. Just sellistega, nagu 70 aastat tagasi raamatukogudes näha ja laenutada sai.

 Punkti panime ka oma sõbrapäevast sünnipäevani kestnud lugejamängule. Loosisime oma külastajate abil (ja valvsate loosimise õigsust jälgivate silmapaaride all) välja hulganisti auhindu. Sellest aga juba lähemalt esmaspäeval (04.10.2021.a)

Siin pildil on kalender, mille kaant kaunistab meie lasteteeninduse logo. Logo kujundas meile kunstnik Triin Kuusler ning selle aluseks on kevadise logokonkursi töö, mille autoriks on Laulasmaa Kooli Lehola koolimaja õpilane Darina Tarmo.

Lisaks leiab kalendrist logo konkursile laekunud töid  ja pilte meie lasteteeninduse igapäevaelust.

Kalendri valmimist aitas rahastada
Eesti Kultuurkapital.