Suvelugemise Sõnasaba on lõppenud

25. augustil lõpetasime meeleoluka peoga meie selle aastase suvelugemiseprogrammi.
Sellel aastal kandis programm nime Suvelugemise Sõnasaba ning idee sai tõuke tuntud sõnasaba mängust. See tähendas siis seda, et esimeseks raamatuks valis osaleja oma nime viimase tähega algava raamatu. Iga järgneva raamatu pealkiri pidi algama sama tähega, millega lõppes viimati loetud raamat. Ja nii senikaua kui loetud sai viis raamatut ning lõpupeo kutse käes.:)
Lugemisprogrammiga liitus sellel aastal 86 last ning võiduka lõpuni ehk siis viie raamatuni jõudis 51. Neist 30 otsustasid veel jätkata ja lugesid 7 raamatut, sest Sõnasaba lehel oli kohti seitsmele raamatule. 🙂 Ja on kuulda, et mõned jätkavad sõnasaba mänguna lugemist  veel siiamaani.
Kui lapsed olid vajalikud raamatud loetud saanud ja Sõnasaba lehed tagastanud, siis pidid nad proovima moodustada sõnasaba tähtedest, ehk siis oma loetud raamatute pealkirjade viimastest tähtedest, sõnu. Moodustatud sõnad kirjutasid lapsed raamatukogu seinal olevale plakatile. Sõnu tuli väga erinevaid, nt: lust, taru, saba, keila, oi, salat, osavad, liider, vaene, saan jne 🙂

Lisaks pidid lapsed ära märkima, kus neil meeldis kõige rohkem suvel lugeda. Populaarsemateks kohtadeks olid: oma voodis, diivanil ja aias. Aga oli ka lapsi, kes lugesid puu otsas või telgis. 🙂

Lõpupeol esines sellel aastal Mustkunstiteater. Iga laps sai tänukirja osalemise eest ning pulgakommilille. Lapsed, kes otsustasid lugeda rohkem kui viis raamatut, said ka üllatuskingituse. Iga seitse raamatut lugenud laps sai loosi teel endale kingituseks raamatu.

Raamatutega toetasid meid kirjastused  Pegasus, Päike ja Pilv, Egmont Estonia ning Hea Lugu. 
Pulgakommidega toetas Keila Tarbijate Ühistu.

Harju Maakonnaraamatukogu lasteteenindus tänab kõiki osalejaid ja toetajaid.