Malevlased raamatukogus

8.-19. augustini töötasid meie raamatukogus Keila malevlased. Esimesel nädalal oli 3 Eesti ja 3 Ukraina noort. Teisel nädalal jätkasid ainult Eesti noored. 
Meie eesmärgiks oli tutvustada malevlastele raamatukogu tööd, mis on väga mitmekülgne, kuid millest suur osa ei paista tavalistele raamatukogu külastajatele silma. 
Malevlased said korrastada riiuleid, töödelda uusi raamatuid ja neid kiletada, paigutada raamatutesse uusi RFID koode, vahetada välja raamatutel olevaid kohaviitasid jpm. Esimese nädala lõpuks pidid nad koostama ja kujundama raamatunäitused “Eesti lastekirjanduse raamatujuubelid 2022” ning  “A.Saint-Exupery “Väike prints” peab sünnipäeva”. 

Eesti malevlastele oli teisel töönädalal ülesandeks ka ürituse korraldamine ja läbiviimine, milleks oli Lauamänguhommik. Noored pidid ise kujundama ürituse plakati ja flaierid, valima lauamängud, üritusel neid tutvustama ning selgitama reegleid ja juhendama, et kõik saaks koos mängida. Üritus osutus väga populaarseks. Kohale tuli 25 last erinevas vanuses ning üritus oli väga meeleolukas.

Maleva lõpus palusime noortel vastata ka mõnedele küsimustele nt. miks nad valisid töömaleva kohaks just raamatukogu, mis neile siin kõige rohkem meeldis, mis neid üllatas ja mis ei meeldinud üldse.
Vastustest selgus, et raamatukogu valiti töömaleva kohaks enamasti seetõttu, et meeldivad raamatud ja lugemine. Üllatas noori see, et siin on tegelikult palju tööd ja kogu aeg on midagi teha ning et nii palju inimesi käib.
Meeldis, et tööd olid mitmekesised ja huvitavad. Ukraina noored tõid välja seda, et neile meeldis raamatukogus olev rahu ja vaikus. 
Enamasti noortele meeldis raamatukogus ja raamatukogutöödes kõik. Toodi välja, et eriti ei meeldinud tagastatud raamatute riiulisse paigutamine. 🙂 

Meil, raamatukogutöötajatel, oli samamoodi huvitav ja töine aeg koos Keila noortega.