Saage tuttavaks!

Meie raamatukogu lastetoa uued elanikud on

jänkupreili HERTA

ja

noorhärra HERMAN

Algas see kõik sellest, et ühel maikuu päeval otsustasid kaks väikest jänkulast raamatukoguhoidja Varje endale kasuemaks valida.  Teate ju küll, kuidas mõnikord poes mõni asi lihtsalt sulle käe külge kleepub või ise riiuli peal ostukärusse kukub. Täitsa ise kohe…. Nii juhtus ka nende jänkulastega, kes oma asjaliku olemisega raamatukoguhoidja ära võlusid.  Ja kui sind juba selliste armsate olevuste poolt välja on valitud, siis ei ole ju miskit parata …  
Elukoha valikus polnud küsimust – meie lastetuba. Küll aga tekkis küsimus, mis nende kahe nupsiku nimeks panna. 

Nimede panekuks otsustasime nimekonkursi välja kuulutada.  18.mai-31. mai 2020 toimus meie raamatukogu FB lehel jänkudele nimekonkurss, kuhu laekus  32  nimepaari pakkumist. Kui esimene suurem vaagimine läbi sai, jäid sõelale valikud  Aino ja Eno, Lilli ja Tommi, Herta ja Herman. 
Lõplik valik jäigi viimase nimepaari kasuks -pikkkõrvade nimeks said mänguasjameister Liivika heakskiidul HERTA ja HERMAN.
Vahvate nimepakkumiste eest täname kõiki osalejaid, auhinna laheda mõtlemismängu “Tarkade jäneste urg” näol sai ELINA ROOS, kelle pakutud nimed meie jänkudele said.