Malevlased raamatukogus. I nädal

ESMASPÄEV ( 10.august)

Esimene malevlaste tööpäeva hommik sai kohe töise alguse. Kuna raamatukogusse olid saabunud Eesti Lastekirjanduse Keskusest raamatupakid 8-le maakonna raamatukogule, mis vajasid kiiresti sorteerimist, siis oligi hommikune virgutusvõimlemine komplekteerimisruumis alanud. Nimekirjad näppu ja tööle. Teine pool päevast sisaldas ringkäiku raamatukogus, tutvumaks raamatukoguhoidjate erinevate tööülesannetega ning malevlased said kilode kaupa infot, mida raamatukoguhoidjad oma töös teadma peavad.

Lõpptulemus kompleteerimisosakonna riiulite peal, jäädes ootama järgmist tööetappi.

Meile tutvustati üldiselt raamatukogu ja tööruume ning räägiti lähemalt raamatukoguhoidja tööst. Päeva alguses toimus raamatute komplekteerimine ja sorteerimine.
Mirell (malevlane)

TEISIPÄEV ( 11.august)

Teine päev raamatukogus. Mida tuleb teha raamatukoguhoidjal hommikul enne raamatukogu avamist? Malevlased teavad. Ja said omale igahommikuse ülesande. Ikka seniks,kuni malev kestab.
Täna said abilised ka teada, mida tuleb teha raamatutega, enne seda, kui need lugejatele laenutamiseks riiulite peale saab panna. Alustasimegi nende töödega , mis sisaldasid nii templite löömist, numbrite kirjutamist, triipkoodide lisamist ning raamatute kiletamist.
Lisaks sai tööpäeva lõpus proovida ka ise lugeja.ee programmist info otsimist/leidmist ning vajaliku raamatu leidmist õigest kohast. Täiesti teostatav. 🙂

Triipkoodid ja temlpid raamatutesse.

Sorteerisime uusi raamatuid, lisasime triipkoodid, pärast hakkasime laste ja täiskasvanute raamatuid kiletama. Kiletamine oli alguses raske, aga pärast kui oskasid, oli see lihtne ja lõbus.
Tõnis (malevlane)

KOLMAPÄEV ( 12.august)

Kolmpäev möödus jätkuvalt uute raamatutega seotud tööde lainel. Veidike veel raamatute kiletamist ning edasi juba arvutiga töö – viimased tööd enne raamatu lugejasaali viimist. Selgus, et on ikka uskumatult palju tegemist, enne kui raamatu saab väljalaenutamiseks.
Lisaks tööle uute raamatutega, tuleb tegeleda ka vanade – mahakantud raamatutega. Ka see töö sai kolmapäeval veidi tuttavamaks – jälle tembeldamist (sedakorda küll teise kirje templiga) ja triipkoode. Vanade raamatute puhul siis muidugi nende eemaldamine.
Selgus, et meie raamatukogus on veel üks tuba :), kuhu lugeja võib sisse astuda ning leida väärt kraami. Eriti siis, kui lugejat huvitab kodulugu.
PS. Kolmapäevast meil malevlastest pilte ei ole, sest lihtsalt läks suure töö käigus meelest pilti teha. Vaat nii tegus päev oli. 🙂

Lõpetasime raamatute kiletamise ja viisime need tööruumi. Külastasime ka koduloo ruumi ning tutvusime sealse töötajaga, kes tutvustas meile oma tööd. Samuti õpetati meile raamatukoguhoidjate programmi ja raamatukogu kodulehe kasutamist.
Jaana (malevlane)

NELJAPÄEV ( 13.08 )

Lugejate poolt tagastatud raamatud on tarvis riiulitesse tagasi panna.

Töö uute raamatutega tundub olevat lõpmatu! Viimane töö enne raamatute väljapanekut on raamatute pildistamine. Ja siis võib lõpuks raamatud lugejatele anda.  
Lisaks tavapärasele tööle, said malevlased ülesande koostada noortekirjanduse alal raamatute väljapanek enda lemmikraamatutest. Ja nagu juuresolevast postitusest näha – seekord said malevlased ja nende töö ka pildile püütud.

Uute raamatute pildistamiseks ettevalmistamine

Pärast igahommikust raamaturiiulite korrastamist kirjutasime raamatutesse vöötkoodi numbreid. Õppisime tegema raamatutele kohaviitasid ning harjutasime kohaviida järgi raamatute õigesse kohta viimist. Ülejäänud päeva planeerisime oma isiklikku raamatute väljapanekut lemmikraamatutest või neist raamatutest, mida tahaks, aga pole veel jõudnud lugeda.
Mirell (malevlane)

REEDE ( 14.08 )

Nädala viimasesse päeva jagus ühte-teist ja kolmandat. Ehk siis tavalist raamatute “patsutamist” (loe: riiulite korrastamist) ja DVD riiulite korrastamist. Valmis tuli teha raamatute väljapanekute juurde kuuluvad tutvustavad tekstid. Kuna koostöös bibliograaf Ilse Kenapeaga tahame järgmisel nädalal ühe vahva virtuaalnäitusega hakkama saada, siis sai täna ka vajalikku pildimaterjali otsitud ning arvutisse skännida. Nipet-näpet, mis selle tööga kaasneb , kaasaarvatud.

Ja otse loomulikult olete kõik lahkesti oodatud vaatama, mis raamatuid meie malevlased meelsasti loevad ning teistelegi soovitavad!

Raamatute väljapanek noortekirjanduse riiulil

Reede hommikul korrastasime raamaturiiuleid. Päeva keskpaiku panim kirja oma lemmikraamatud ja tegime väikese näituse. Päeva lõpus nad otsisime pilte raamatukogu ajaloost ja skaneerisime pildid arvutisse.
Tõnis