Tulevased illustraatorid proovisid kätt

“Lugemisisu” programmis osalevatel klassidel on võimalik osa saada ka erinevatest teematundidest. Üks neist on näiteks teematund illustratsioonist. Lisaks vaatamisele- kuulamisele on lastel võimalus tunni lõpus ka endil illustraatori rollis olla. Ülesandes “Millest alustada” on vaja lastel töölehel olemasolevale juurde joonistada. Saab siis sellest pea, käsi, jalg või miskit muud, oleneb juba noorest kunstnikust endast.

Eelmisel nädalal käisid just nimelt tundi illustratsioonist vaatamas Keila Kooli 1.b ja 2.b klass. Jutud kuulatud ja raamatu vaadatud, said nemadki ülesande pliiatsi pihku haarata ja fantaasia lendama lasta.

Kuna meie raamatukogu näituste sein on parasjagu tühi, siis saime laste tööd sinna kenasti üles panna. Pilte vaadates saab öelda, et töid on valminud igale maitsele. Silmarõõmu on nii must-valgete piltide austajatele, kui ka neile, kes vaimustuvad värviküllusest. Lisaks tundub, et Keilast on sirgumas tulevasi koomiksikunstnikke, kui ka kirjanikke, kes ise oma raamatutesse ka pildid joonistavad.