Lugemissoovitused lastelt lastele

Siit leiate lugemissoovitusi, mis on kirja pandud Suvelugemine 2021 osalenud laste poolt.

Jänes Juuliuse arvuti Leelo Tungal

See raamat räägib jänesest, kes unustas ennast arvutimängu mängima. Mulle meeldis see raamat, sest see oli õpetlik. Ma soovitan seda nendele, kes mängivad palju arvutimänge.

Magnus Raal

Linnutee südames Ilmar Tomusk

See raamat on minu lemmik, kuna see oli põnev ja samas on raamatus viiteid kuulsatele teadlastele ja nende leiutistele ning katsetele. Raamat on autori ajarändurite sarja 5. osa. 
Kui neli rändurit pärast eelmises raamatus toimunut tahavad minna oma koduaega (2016.a), ei satu nad mitte sinna, vaid hoopis kummalisse kohta. Aastaarv on seal suurem, kuid ajastu näeb välja nagu 18.sajand. Raamatus on fantaasiat, teadust ning isegi pisut ulmet.
Soovitan raamatut kõigile lastele, kes nende žanrite vastu huvi tunnevad.

Joonas Raal

Ühe äpardi päevik Jeff Kińney
Raamat räägib poisist nimega Greg Heffley. Gregi parim sõber Romley on saanud tüdruku ja ta ei veeda enam aega Gregiga. Greg leiab üks päev enda venna Rodricku voodi alt maagilise 8 palli, ta hakkas seda keerutama, et kooli töödele vastuseid saada.

Minu lemmik raamat oli Rick Riordani “Percy Jackson ja olümplased: Väguvaras”. See meeldis mulle, sest see oli huvitav ja selle lugemine läks kiiresti, kuigi tavaliselt mulle sellised raamatud ei meeldi. See oli väga kaasahaarav ning seda oli raske käest panna. Seda võiksid lugeda kõik, kellele meeldib Kreeka mütoloogia ja sellega seonduv.

 

Metskits Lembi ja verevennad 
Jaan Rannap

See raamat oli huvitav, sest seal räägiti kuidas kaks poissi leidsid ühe talu, mille omanikku polnud kodus. Nad helistasid sellele omanikule ja nad võisid sinna paariks ööks jääda. Järgmisel päeval leidsid poisid kuuse alt valge metskitse ja nad hakkasid teda kasvatama. Ühel päeval varastastati metskits ära, aga need vargad saadi kätte. Poisid viisid metskitse (kelle nimi oli Lembi) kellegi juurde kasvama. Seal hoolitseti Lembi eest hästi. See raamat oli põnev ja seda oli mõnus lugeda. See ei olnud liiga pikk ega liiga lühike, vaid täpselt paras ja loomulikult soovitan seda teistel ka lugeda. 

Coraline 
Neil Gailman

Mulle meeldis Neil Gailmani raamat “Coraline”. See raamat oli äärmiselt huvitav. Raamat räägib väikesest tüdrukust nimega Coraline. Ta elab täiesti tavalist elu, kuni avastab ukse teispoolsusesse. Seal elavad koopiad tema vanematest, kes soovivad teda endale. Coraline aga tahab minna koju oma pärisvanemate juurde. Selleks, et koju tagasi saada, peab ta leidma kadunud laste hinged, mis on peidetud ohtlikesse kohtadesse. Ta leiab kõik hinged ja vabastab oma vanemad teise ema vangist. Soovitan seda raamatut nii lastele, kui ka isegi täiskasvanutele, kellele meeldivad õudusjutud.

Lea Niitenberg

Safiirsinine.  Aeg ei peata armastust
Kersten Gier
See raamat peaks pakkuma huvi rohkem tüdrukutele (peategelane on tüdruk). See raamat on täis fantaasiat ja armastust. Näitab, et ühe hetkega on võimalik teismelise elu peapeale keerata. Seal on küllalt salapära ja müsteeriumi, mis teeb raamatu huvitavaks ja nauditavaks. Soovitaksin seda lugeda kõigil, keda huvitab fantaasia, armastus, müsteerium ja loomulikult ajas rändamine. Raamat tekitab tunde, et kõik on võimalik. Kahjuks jääb raamat väga huvitavalt kohalt pooleli ning seda pole võimalik edasi lugde isegi inglise keeles. Loodan, et ka kolmas osa ilmub varsti ning kõik lugejad saavad triloogiat jätkata. Siiski on see üks parimaid minu maitse järgi raamtuid üldse. Jagaksin seda raamatut kõigiga, keda lugemine huvitab, kuid kahjuks tunnen selliseid vähe. Loodan, et see raamat pakub ka teistele lugejatele rõõmu. Soovitan alustada sarja esimesest osast- Rubiinpunane.

Ketlin Mändla