Põhjamaade kirjandusnädal

Lühidalt projektist:

Põhjala kirjanduse nädal on ettelugemise üritus. Loetakse ette lõike aasta raamatuteks valitud teostest, ja seda samal ajal kõikides Põhja- ja Baltimaades ning ka Põhjala asutustes kõikjal maailmas. Põhjala kirjanduse nädal toimub novembri keskel. Valitud nädala esmaspäev on suur ettelugemise päev, mil koolid, raamatukogud ja teised kultuuriorganisatsioonid korraldavad hommikul ettelugemisi lastele ja noortele ning õhtul täiskasvanutele. Projekti koordineerib Põhjamaade Ühenduste Liit ja Põhjala koostööga tegelev MTÜ ning seda finantseerib Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

 Igal aastal valitakse uus teema. Teemaga seonduvalt valitakse üks raamat lastele, üks noortele ja üks täiskasvanutele. Teema ja raamatud valib välja Põhjala kirjanduse nädala esinduskogu, kuhu kuulub üks esindaja kõikidest Põhjala maadest

2019 a. kirjandusnädal

Põhjala kirjanduse nädal toimub igal aastal koos kolme valitud raamatuga ning kõik valitud raamatud peegeldavad aastateemat. Sel aastal me pakume välja klassikud Skandinaaviast. Astrid Lindgreni populaarne lasteraamat “Pipi Pikksukk” sobib 5-11 aastastele. Rahvusvahelise menuki “Sofie maailm” on kirjutanud Norra autor Jostein Gaarder ja see sobib 12-17 aastastele. Täiskasvanutele oleme valinud ajatu loo “Babette’i pidusöök“, mille on kirjutanud Taani autor Karen Blixen.

 Hommikuhämarus on mõeldud lastele ja noortele. Lugemine algab esmaspäeva hommikul kell 9. 

Igast raamatust valitakse teatud leheküljed või lõigud soovitavaks lugemiseks. Tekstide lugemise pikkuseks on umbes 30 minutit.

(  https://www.nordisklitteratur.org/et/aasta-kirjandus-ja-teema/)
Harju Maakonnaraamatukogu lasteteeninduse saalis on väike valik Põhjala kirjanike raamatutest. 
Raamatukogus toimuvast Hommikuhämaruse lugemisest lähemalt siin.