Põhjamaade kirjanduse nädal 15.11-21.11.2021

Algas Põhjamaade kirjanduse nädal. Sel aastal kutsub Põhjamaade kirjanduse nädal lapsi ja täiskasvanuid ettelugemistele, mille põhiteemaks on unistused ja igatsused.

Praegust aega iseloomustab suurenenud eraldatus ja suletud piirid. Kuid kui on üks teema, mis ühendab inimesi üle riigipiiride, siis see on unistused ja igatsused. See, millest unistame ja mida igatseme, võib lõputult erineda, kuid emotsioonid on universaalsed. Kirjandus on alati suutnud meid unistama panna.
Loe juurde : https://www.nordisklitteratur.org/et

Ettelugemisega on liitunud 15.11.21 seisuga 1804 asutust ja organisatsiooni 22-st erinevast riigist. Eestist osaleb 67 asutust , nende seas ka Harju Maakonnaraamatukogu.

Tänasel Hommikuhämaruse lugemisel said Keila Kooli 5.g klassi lapsed ja õpetaja Mary Vaher kuulda sarja “Legend Silmaterast” esimese raamatu “Pärlipüüdja” kahte esimest peatükki. Raamat on ääretult põnev ja kaasahaarav ka vanemale lugejale.

Karin Erlandssoni seikluslugu “Pärlipüüdja” on esimene osa raamatusarjast “Legend Silmaterast”. Peategelane Miranda on osav pärlipüüdja, kes usub, et just tema leiab ükskord müütilise pärli Silmatera, mida kõik endale ihaldavad. Legendi järgi ei pea see, kes Silmatera leiab, enam kunagi millegi järele igatsema.

Tempokas lugu räägib sõprusest ja igatsusest ning paneb lugeja mõtlema küsimusele, mis on tegelikult elus tähtis. See raamat nomineeriti 2018. aastal Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinnale. “Pärlipüüdja” on soovitatav lastele alates üheksandast eluaastast.

Hommikuhämaruse lugemine raamatukogus (15.11.2021) Lugemist kuulamas Keila Kooli 5.g ja õp. M. Vaher