Keila Malev 2021

Alates 9-.st augustist kuni 19.augustini sai raamatukogus taas näha noori malevlasi. Sel aastal oli raamatukogu töötajaid nende igapäevatöös aitamas 5 noort. 
Geiry, Karoliine, Mirell, Oliver ja Romet olid noored, kes lasteteeninduse töötaja Varje eestvedamisel raamatukogu teenidusosakonna tööeluga kahe nädala jooksul tutvusid ja rinda pistsid.  

Lisaks raamatukogus töötamisele, käisime vaatamas Harjumaa Muuseumis asuvat raamatukogu. Sellest, milliseid raamatuid muuseumis vaadata ja lugeda saab, rääkis meile Mall Siniveer. Veel oli meil põnev võimalus piiluda muuseumi hoidlasse ning näha, milliseid põnevaid leide seal näha saab.
Viimasel päeval selgus, et malevlaste lemmikkohas raamatukogus on hoidla. Üks põhjendustest, miks, oli : “seal on nii hea lõhn” . Arusaadav.

MALEVLASED ENDAST MALEVA ESIMESEL  JA VIIMASEL TÖÖPÄEVAL

Lugejate poolt tagastute raamatute riiulisse panek osutus päris aeganõudvaks

GEIRI (15 a)

Esimesel tööpäeval:
Ma olen esimest korda malevas ja minu esimeseks valikuks oli raamatukogu, kuna see on vaikne koht ja siin ei pea väga palju suhtlema. Lisaks mind huvitab kuidas raamatukogu töötab.


Viimasel tööpäeval:
Malevasse tööle tulles arvasin ma ausalt, et ma pean ainult raamatuid tagasi panema ja uusi raamatuid tembeldama. Kuid see osutus valeks. Ma pidin lisaks eelmainitud tegevustele ka uusi raamatuid kiletama (mis oli mu lemmik tegevus), neile kirjutama sisse numbreid. Ühtlasi tuli mul ka kodeerida, mis osutus minu jaoks väga igavaks ja veidi ebameeldivaks tegevuseks.

Karoliine lauamängude hommikul mudilastele mängu õpetamas

KAROLIINE (14 a)

Esimesel tööpäeval:
Mina ole malevas esimest korda. Raamatukogu oli mu esimene valik kuhu tööle tulla, sest siin ei pea paljude inimestega kokku puutuma. Endale mulle eriti lugeda ei meeldi, nii et loen ainult siis, kui vaja.


Viimasel tööpäeval:
Mulle meeldis raamatukogus töötada. Mu ootused olid, et pean raamatuid ära panema. ee oli tõsi, aga oli ka teisi töid: kodeerimine, raamatute kiletamie, tembeldamine, raamatute süsteemi sisse kirjutamine. Ka pidin mängude hommikul lastega mängima. 
Tööl oli alati väga tore. 4 tundi päevas töötada ei olnud raske, seltskond oli ka tore.

Mirell malevlaste raamatusoovituste väljapanekut üles seadmas

MIRELL 

Esimesel tööpäeval:
Mina olen teist aastat malevas. Kuna mulle meeldib lugeda ja raamatukogus töötamine pakub mulle huvi, siis õnnestus saada mõlemal korral tööle just raamatukokku. Lisaks soovisin tutvuda uute inimestega ja saada rohkem töökogemust, selleks on malev suurepärane võimalus.


Viimasel tööpäeval:
Raamatukogus töötamine oli umbes sama rahulik nagu eelmine aasta. Kiletamist tundus olevat mõnevõrra vähem kui eelmine aasta, sellevõrra rohkem oli kodeerimist, mida malevas varem tegema ei pidanud. Kodeerimine oli küll üsna ühekülgne, aga mulle see istus.
Kiletamine tuli juba paremini välja kui viimati ning selle töö vastu polnud mul samuti midagi. Tuttavad tegevused olid veel postkastide tühjendamine ja raamatute riiulisse viimine, riiulite korrastamine.
Lauamängude hommikul osalesin esimest korda. Algul tundus mängude õpetamine lastele üsna hirmutav, pärast selgus, et asi polnudki nii hull ning meil oli päris lõbus.
Kokkuvõttes oli raamatukogus väga mõnus õhkkond, töö oli jõukohane ja töötajad olid malevlaste vastu äärmiselt lahked. Kui saaks, siis tuleks järgmine kord veel. 

Oliver kiletamas uusi raamatuid

OLIVER
Esimesel tööpäeval:

Tulin malevasse, sest sõbrad soovitasid. Raamatukogu oli minu teine töövalik, kuhu ka ma sain. Raamatuid loen pigem siis, kui vaja. Malevas olen esimest aastat ning plaanin ka järgmine aasta malevasse tulla.
Viimasel tööpäeval:
Alguses kui ma raamatukokku tulin, siis mõtlesin, et ma hakkan raamatuid tassima ning riiulitesse panema.
Kõige parem töö oli kohaviite panemine raamatutele ning halvim kodeerimine. 
Selle 2 nädalaga jõudsime kodeerida, kiletada, raamatuid ära panna, kohaviitasid panna, õpetada mänge jne. 
Olin enda tööga rahul. Tööpäev möödus kiirelt, kuigi tööpäev kestis 4 tundi. 2 nädalat läks kiiresti, kuigi ma oleks nõus veel siin töötama.

Romet sisestab uute teavikute andmeid andmebaasi

ROMET (14a)
Esimesel tööpäeval:
Olen Keila malevas teist aastat järjest. Töötasin eelmisel aastal projekti rühmas ja tahtsin sel aastal midagi muud ka proovida. Töötan sel aastal raamatukogus, sest see oli üks mu valikutest. 

Viimasel tööpäeval:
Mulle väga meeldis raamatukogus töötada. Alguses kui sain teada, et tulen see aasta malevlasena raamatukokku tööle, siis arvasin, et raamatukogus panemegi lihtsalt raamatuid riiulisse. Tegelikult tegime väga palju teisi asju lisaks raamatute riiulisse panemisele. 
Me kodeerisime, panime raamatuid riiulisse, tegime riiuleid korda, kiletasime raamatuid, tembeldasime raamatuid ja panime kohaviitasid.
Kokkuvõttes mulle väga meeldis ja tuleksin ka järgmine kord.