Tol 28. jaanuari õhtul oli raamatukogu vaikne ning hämar. Oli nimelt kuu viimane reede – see päev, mil raamatukogu on tavaliselt lihtsurelikele suletud. Paraku olid need maagilised olendid, kes sel päeval seal askeldavad, klubiliste saabumishetkeks juba kadunud, kuid see ei teinud kuu viimast reedet vähem eriliseks.
Haarates ainulaadsest võimalusest näidata raamatukogu lugemissõpradele teise nurga alt, viis Varje noored töötajatele mõeldud ruumidesse ja näitas neile, millise teekonna peab uus raamat läbima, et riiulile saada. Kui kõik tagatoad olid läbi uudistatud ja teevesi ära keenud, võis alata vestlus Leelo Tungla (klubi esimese eesti autori!) raamatu “Neitsi Maarja neli päeva” teemal.
Tookord räägiti kõige rohkem värvikatest karakteritest, kellest igaüks paistis otsekui reaalne isik. Leiti, et iga generatsiooni noored on mõnes mõttes suhteliselt sarnased, samas jäid osad väljendid ja olukorrad segaseks ning pakuti välja sõnastiku trükkimist viimasele leheküljele. Mõeldi, mis tunne on vahetada elukohta, kooli või isegi nime, elada teistsuguses perekonnas ning osta lõhkiseid teksaseid ballikleidi hinnaga. Imetleti vaimukalt ainulaadset kirjutamisstiili ja võrreldi tabavaid illustratsioone oma peas loodud kujutistega.
Järgneva kuu jooksul kaevuvad raamatukoid aga sügavale fantaasiamaailma, sest järgmiseks raamatuks valiti Victoria Schwabi “Kummituste linn”.
Kohtumise muljed pani kirja Mirell Pajumets