Lõppes laste suvelugemine

26.augustil tõmbasime pidulikult joone alla meie terve suve väldanud laste suvelugemisele. Harju Maakonnaraamatukogu suvelugemisega liitusid sel aastal ka Lagedi raamatukogu ning Vääna raamatukogu. Kokku alustas suvelugemisega 120 last, neist 86 Keilas. Keila laste seas oli nii esimest (51 osalejat),kui ka 6-ndat (2 osalejat) korda suvelugemisega rinda pistvaid alustajaid.

Kui veel natuke arvude keeles osalejatest rääkida, siis näiteks enim osales Keilas sügisel teise klassi minevaid lapsi – 19 last. Sügisel kooliteed alustavaid lapsi oli meil 7 ning ääretult tublid olid ka kaks piigat, keda kooliminek alles järgmise aastal ees ootab. Tublisid raamatusõpru oli pea igas vanuses. Noorimad lugejad olid 6 aastased, vanim 16 aastane.
Keila Koolist osales 60, Lagedi koolist 24 õpilast. Lugejaid oli ka Prantsuse Lütseumist, Rocca Al Mare Koolist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Saue Gümnaasiumist, Tallinna Reaalkoolist, Vasalemma Põhikoolist ning Vääna Mõisakoolist.
Elukoha järgi vaadates oli lapsi Keilast, Harku vallast, Rae vallast, Saue vallast ning Lääne-Harju vallast.

Mida siis lapsed suvel lugesid?

Sel aastal olid lugemisülesanded bingolaual ning võimalus oli valida kahe erineva raskusastmega lugemispassi vahel. Kes soovis end proovile panna, sai raamatuid lugeda ja passi täita nii, et lugemist kinnitavatest templitest moodustus kas diagonaalidemäng või täismäng. Raamatuid, mis sobiksid ülesannetega võis võtta raamatukoguhoidjate poolt pakutavate hulgast või otsida riiulitest ise.

Populaarseimateks ülesanneteks olid ül.25 (Raamat mõnest sarjast), ül 7 (Juturaamat loomadest või lindudest),ül 1 (Raamat, mis viib sind fantaasiamaailma) ning loomulikul ül 13 (Vaba valik). 

Ülevaadet loetud raamatutest ülesannete kaupa saab hetkel uudistada raamatukogu seintelt.

Meeleolukas lõpupidu.

Lõpupeole said kutse lapsed, kes hiljemalt 21. augustiks esitasid oma raamatukogudesse (vähemalt 5 templiga) lugemispassi ning joonistuse või lugemissoovituse. Kokku saime kutseid jagada 66-le lapsele. Diagonaalidemängu „võiduga“ said hiilata 13 lugejat ning täpselt samapalju oli veel lapsi, kes kõik 25 lugemisülesannet olid seljatanud. Peole kutsusime ka Improteater IMPEERIUM näitlejad, kes aitasid jagada kõigile osalejate tunnustuskirju ning panid meil kõigil peol silmad särama ning vere keema.

Lõpupidu läbiviimist toetas Eesti Kultuurkapital. Tänusõnad ka Kirjastus Pegasusele, KohviSemu ja Keila linnale, kelle kaasabil tunnustasime “diagonaalide” ja “täismängu” võitjaid. Suur tänu ka  meie vabatahtlikest abilistele Kareen Kink’ile ning Mirell Pajumetsale. 

Suur kummardus kõigile, kes ühel või teisel moel aitasid suvelugemist vedada ja lõpupidu pidada!

 

Lõpupeost tehtud pilte saad näha SIIN.