Lastekirjanduse erialapäev maakonnas

Esmaspäeval, 18. aprillil 2022 toimub Keila Kooli aulas Eesti Lastekirjanduse Keskuse „Lastekirjanduse erialapäev maakonnas“, kus tutvustatakse uuemat lastekirjandust, õpetatakse tundma tänapäevast illustratsioonikunsti ja selle lugemisoskust ning jagatakse praktilisi nippe ja soovitusi, kuidas tekitada lastes huvi raamatute ja lugemise vastu.

Päevakava:

10.00-10.30 kogunemine ja kohv

10.30 Tervitus Keila Kooli ja Harju Maakonnaraamatukogu esindajatelt

10.40-11.40 Mis on uut lastekirjanduses? / ELK lastekirjanduse uurija Jaanika Palm

11.40-12.40 Kuidas lugeda illustratsiooni? / Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringute magistrant Anneliis Lepp

Anneliisi uurimistöö fookuses on lasteraamatud ja illustratsioon ehk kuidas jutustada visuaalselt lugusid ning millised on pildi ja sõna vahelised seosed tähendusloome protsessis. Kas pilt kannab tekstiga sama mõtet või avab uusi nüansse?

12.40-13.10 lõunapaus (võimalik lõunatada kooli sööklas, läheduses on ka paar söögikohta)

13.10-13.40 Mida pakub lastekirjanduse keskus raamatukogudele? / ELK direktor Triin Soone ja „Lugemisisu“ programmi koordinaator Anneli Kengsepp

13.40-14.40 Kuidas tekitada lapses raamatuhuvi? / ELK programmijuht Katrin Tõnisson

Katrin teeb keskuses mudilastunde, perehommikuid ja teematunde. Oma kogemustele toetudes annab ta praktilisi näpunäiteid, kuidas lastega tegutseda ja tutvustada mänguliselt raamatumaailma.

Lastekirjanduse erialapäev toimub koostöös Harju Maakonnaraamatukoguga, ootame osalema Harjumaa rahva- ja kooliraamatukogude töötajaid ning teisi huvilisi.

Registreerumine erialapäevale toimub – Registreerumine on lõppenud!

Info Varje Mägi

tel 6755 737