Jutuhommikud läksid suvepuhkusele

13.mail toimus meie raamatukogu lastetoas selle hooaja viimane Jutuhommik. Viie kuu jooksul toimus 10 Jutuhommikut, kus lastele lugesid jutte Keilaga seotud või Keilas elavad näitlejad ja näitlemisega tegelevad inimesed. Peale juttude kuulamist said lapsed raamatukoguhoidja juhendamisel endale midagi vahvat meisterdada.

Lastele käisid ette lugemas Veljo Reinik, Aare Lepiksaar ja AX-Teatri näitlejad Marilin Prants, Anto Viigi, Urmas Meri, Maie Kivi ning Maire Meerents. Ettekandmisele tuli jutte nii uuemast kui ka juba varasemalt ilmunud lasteraamatutest, nagu näiteks: Juhan Voolaidi „Kommikoletis“, Katariina Libe „Kuningas, kes kartis kummitusi“, Heiki Vilepi „Une-Mati udujutud“, Kristiina Kassi „Peeter ja mina“ , Annie M.G. Schmidti „Kriimik“ jpt. Meisterdada said lapsed krepp-paberis lilli, emadepäevaks kaarte, lõngast kommikoletist jpm.

Jutuhommikud võeti meie väikeste lugejate ja ka neid saatvate täiskasvanute poolt väga hästi vastu. Osales nii päris pisikesi lugemishuvilisi koos oma emade-isade või vanavanematega kui ka juba suuremaid koolilapsi. Kokku osales meie Jutuhommikutel 141 last ja 64 täiskasvanut.

Oma raamatukogus toimuvate Jutuhommikutega soovime populariseerida lastele raamatute ettelugemist, sest see arendab lapse sõnavara, soodustab lugema ja kirjutama õppimist ning toetab keele arengut. Kui lapsele loeb ette tema oma ema või isa, siis see muudab lähedasemaks ka lapse ja vanema vahelist suhet.

Meie loodame oma Jutuhommikutega jätkata taas sügisel aga senikaua lugege ette oma lastele, vanematele, vanavanematele või miks mitte ka sõpradele.

Täname kõiki osalejaid, ettelugejaid ning meie Jutuhommikute toetajat Eesti Kultuurkapitali!