Algas uus “Lugemisisu” hooaeg

Keila Kooli 4.a klassi õpilased lugemismärke joonistamas

“Lugemisisu” startis sel aastal meie raamatukogus 3.-ndat hooaega. Sel aastal ühines programmiga lisaks meie raamatukogule ka Keila Kooli Pargimaja raamatukogu. Nüüd on koolilastel võimalus programmiga liituda ja laenutada lugemispassi sobilikke raamatuid nii kooliraamatukogust, kui ka meie raamatukogust.

Koolilapsed saavad tulla liituma koos klassiga või üksinda. Lapsed saavad raamatukogust valida endale lugemiseks meelepäraseid raamatuid, mis on ilmunud viimase viie aasta jooksul.  Sobilikke raamatuid leiab nii  “Lugemisisu” riiulilt, uudiskirjanduse riiulilt, kui ka avariiulitelt. Läbiloetud teosed pannakse lugemispassi kirja ja lisaks tuleb vastata ühele küsimusele, millest moodustub lõpuks üks tore omaloominguline jutt. Õppeaasta lõpus premeeritakse kõiki lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.

Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda rühmana. Õpetaja paneb läbiloetud teosed lugemispassi kirja ja koos rühmaga täidetakse nende kohta loomingulised ülesanded. Programmi läbinud rühmasid tunnustatakse lugemisdiplomiga.

Vikerkaare lasteaia rühm Sinilind

Lugemisprogramm kestab raamatukogudes 1. oktoobrist 2021 kuni 31. maini 2022.

Lugemisprogrammiga liitunud klassid ja lasteaiarühmad saavad osaleda ka “Lugemisisu” teematundides.